Balaton Retro

SIOTOUR gyűjtemény
A gyűjtemény 2020 decemberében került a Balatoni Regionális Történeti Kutatóintézet, Könyvtár és Kálmán Imre Emlékház tulajdonába. Kazsoki István ajánlotta fel megvásárlásra, aki a SIOTOUR gyűjteménnyel együtt a „balaton-retro.hu” domain nevet is átadta az intézménynek.

Évtizedekkel ezelőtt készült fényképek, képeslapok, kézzel rajzolt prospektustervek, prospektusok, propagandaanyagok, idegenforgalmi folyóiratok, újságcikkek, egyéb dokumentumok, tárgyi emlékek idéznek meg egy letűnt kort, nyújtanak betekintést a SIOTOUR és a balatoni turizmus fénykorába.

A közel 10 000 színes és fekete fehér fotó (életképek, szálláshelyek, kempingek, idegenforgalmi rendezvények) tekinthető meg ismét a BRTK Könyvtár Helytörténeti Gyűjteményének honlapján, mintegy időutazásként a balatoni idegenforgalom jelentős korszakába. A fényképek települések szerint albumokba rendezve kereshetőek.